سیم خاردار حلقوی سوزنی

_

رشته ی گالوانیزه، مفتول پایه ی این گونه سیم خاردار ها می باشد. این نوع سیم خاردار به علت نوع شکل می تواند 8 تا 12 متر را پوشش دهد.

بطور کلی با توجه به شکل باز شدن این نوع سیم خاردار که به زبان لاتین به آن barbed wire  میگویند، این سیم خاردار انتخابی بسیار مناسب جهت تامین امنیت مکان های مختلف بوده و از ارکان مهم حفظتی در کل دنیا می باشد.

سیم خاردار حلقوی سوزنی در قطر 60 تا 90 سانتی متر تولید می گردد و وزن هر بسته 7 تا 10 کیلوگرم بسته به قطر تولید شده متغیر می باشد.

این نوع سیم خاردار قابلیت نصب هم روی زمین و هم در ارتفاع را دارا می باشد.

سیم خاردار تبری یا لیزری

_

در مدل تبری یک رشته مفتول گالوانیزه به عنوان پایه و بیس محور قرار می گیرد و در فواصل معین تیغ های گالوانیزه به شکل تبر بر روی آن پرس می گردد.

سیم خاردار تبری در دو مدل خطی و حلقوی عرضه می گردد.

سیم خاردار تبری حلقوی: به دو صورت کلاف های 60 و 90 عرضه می گردد.

سیم خاردار تبری یکی از پرکاربردترین سیم های خاردار های خطی – حلقوی می باشدکه برای حصارکشی امنیتی گزینه اول می باشد. محور سیم خاردار مفتول گالوانیزه با کربن بالا می باشد و مقاومت بسیار بالایی در برابر رطوبت و عوامل طبیعی و فشارهای فیزیکی دارد.

سیم خاردار تبری با قطر 60 سانتی متر به طور استاندارد از 9 تا 13 متر را پوشش می دهد و سیم خاردار تبری با قطر 90 سانتی متر به طور استاندارد 13 تا 17 متر را پوشش خواهد داد.

این نوع سیم خاردار به عنوان به روزترین و پر مصرف ترین نوع سیم خاردار برای مراکز نظامی و پادگان ها و کارخانجات می باشد.

قوانین استفاده از سیم خاردار

_

امروزه در کشورهای مدرن و صنعتی نمی توان به راحتی از سیم خاردار استفاده کرد چرا که این محصول در بسیاری از موارد موجب مرگ حیوانات می شود و بدین منظور حتما باید از تابلوهای ایمنی و هشدار استفاده شود.